وبلاگ

رفتار آقایان در عادت ماهانه خانم ها

زنان در دوران قاعدگی خود ممکن است با روزهای دیگرشان بسیار متفاوت باشند. به طور مثال زنی که در محل کار خود یک رئیس قوی و بسیار جدی است ممکن است در این دوران از محل کار به خانه بیاید و به خاطر استرس هایی که در طول روز تحمل کرده زیر گریه بزند یا ممکن است با همسر خود بیخود و بی جهت دعوا راه اندازد. همه اینها تنها به این دلیل است که او در دوران قاعدگی شکننده تر و احساسی تر است.

برای بسیاری از مردها این رفتار کاملا غیر منتظره و عجیب است زیرا مردها و زن ها در طبیعت خود با هم تفاوت های چشمگیری دارند. بر خلاف زنان، هیچ مردی بدون دلیل با طرف مقابل خود دعوا نمی کند. اگر مردی اینگونه باشد و رفتار زنانه از خود بروز بدهد به طور قطع در نگاه زنان جذاب نخواهد بود. اگر او نمی تواند کاری را به تنهایی انجام دهد بهتر است او را یاری دهید. این ارتباط مثبت می تواند کاملا دوستانه و سازنده باشد.

یک مرد خوب از تفاوت های مرد و زن آگاه است و می داند یک زن نباید مانند مردها فکر کند، عمل کند و یا بسیار منطقی رفتار نماید. او می داند جذابیت های جنسی زنان برای مردان به این دلیل است که آنها احساسات دیگری دارند و همین دلیل جذابیت دو طرفه میان آنهاست. بنابراین هرگاه که شما نزد همسرتان رفته و احساس خشم و اضطراب کردید نباید نا امید شوید. شاید این شما هستید که اشتباه می کنید و می خواهید او نیز مانند مردان احساساتش را کنترل کرده و منطقی، جدی و شبیه به مردها باشد.

دلیل اصلی بد رفتاری خانم ها به تغییراتی که در سطح هورمون آنها رخ می دهد مربوط می شود. اساسا وقتی که سطح پروژسترون زن کاهش می یابد، او چیزی به نام سندرم قاعدگی را تجربه می کند که در طول آن خلق و خویش را تحت تاثیر قرار می گیرد. او ممکن است احساساتی رفتار کند وبه شدت تحریک پذیر شود، به آسانی ناراحت شده یا احساس افسردگی و اضطراب کند. طبق گزارشات، 90% زنان از سندرم قاعدگی رنج می برند و 10% آنان به طور جدی تحت تاثیر قرار می گیرند. بنابراین اگر همسر شما در این دسته قرار می گیرد احتمالا ماهی یک بار با رفتاری عجیب از او مواجه می شوید. ما در این مقاله شما را راهنمایی خواهیم کرد تا بتوانید خلق و خوی او را در دوران قاعدگی تغییر داده و آن را پشت سر بگذارید.

.1 بفهمید در طول عادت‌ماهیانه چه اتفاقی برای خانم‌ها می‌افتد.

 قطعا آقایان نمی‌توانند خودشان را جای خانم‌ها بگذارند و درک کنند که داشتن عادت‌ماهیانه چه حسی می‌تواند داشته باشد ولی می‌توانند علائم آنها را بفهمند. خانم‌ها ممکن است دچار دل‌دردهای شدید شوند که اصلاً چیز جالبی نیست. این دل‌دردها ممکن است دردی خفیف یا دردهایی فلج‌کننده باشد. خانم‌ها در این دوران دچار تغییر روحیات می‌شوند، ممکن است سردرد گرفته یا دچار بی‌قراری، خستگی، خواب‌آلودگی یا تغییر اشتها شوند. البته علائم عادت‌ماهیانه در خانم‌های مختلف متفاوت است و حتی ممکن است بعضی خانم‌ها هیچ علائمی نداشته باشند! خانم‌هایی که عادت‌ماهیانه سنگین دارند سختی بیشتری می‌کشند چون بخاطر خونریزی زیاد مجبورند مدام به فکر تعویض پد‌های بهداشتی خود باشند. عادت‌ماهیانه به طور کلی مسئله‌ای ناخوشایند است و علائم آن به هیچ‌عنوان شوخی نیست.

۲. کاری کنید احساس خوبی نسبت به خودتان پیدا کند. 

تحسینش کنید. حرف‌هایی بزنید که احساس کند در زمان عادت‌ماهیانه هم مثل زمان‌های دیگر زیبا و باهوش است. این اعتمادبه‌نفس او را بالا می‌برد و باعث می‌شود بخاطر تغییرات روحیه‌ای که در این دوره برای خانم‌ها ایجاد می‌شود، حس بهتری نسبت به خود پیدا کند.

۳. در انجام دادن کارها به او کمک کنید.

 اگر کارهای کوچکی باید در خانه انجام دهد، به او کنید. با شستن ظرف‌ها یا لباس‌ها کمی استرس او را کم کنید. این کمی از بار را از روی شانه‌هایش برمی‌دارد و زمانی برای استراحت بیشتر به او می‌دهد. یادتان باشد که فقط کارهای کوچک خانه نیست، خانم‌هایی که بیرون کار می‌کنند یا مسئولیت بزرگ کردن بچه‌ها را بر عهده دارند هم عادت‌ماهیانه دارند. با آنها باید با ملاحظه بیشتری رفتار کنید.

۴. سعی کنید او را آرام کنید.

 او را بنشانید و ماساژش دهید یا در آغوشش بگیرید. حتی نوازش کردن دست‌هایش احساس بهتری به او می‌دهد یا حداقل نشان می‌دهد که دوستش دارید. بخش دیگر عشق ورزیدن این است که قادر باشید او را بخندانید.

اگر می خواهید رابطه ای طولانی مدت داشته باشید، شما به عنوان یک مرد قوی باید توان تحمل ناملایمتی ها را داشته و بتوانید به تعاملی دو طرفه برسید. اغلب مردها قادر به انجام چنین کاری نیستند پس اگر شما بتوانید این کار را انجام دهید، فردی خواهید بود که زن ها به شدت شما را دوست خواهند داشت و از شما قدردانی خواهند کرد.

۵. دوست داشتن و خنداندن او

اگر می بینید همسر شما در طول دوران قاعدگی اش بسیار حساس است و رفتاری عجیب از خود بروز می دهد، تنها کافیست او را دوست داشته باشید و درک کنید که او تغییرات هورمونی را تجربه می کند. فراموش نکنید که باعث عصبانیت او نشوید. او نمی تواند این تغییرات را متوقف کند و هر شخصی انتظار دارد کسی که دوستش دارد در مواقعی که حال خوبی ندارد نیز کنارش باشد و با درگیری های غیر ضروری باعث ناراحتی بیشتر وی نشوید.

بنابراین در برابر تمام رفتارهای عجیبی که از او سر می زند تنها سعی کنید با شوخی و خنده در برابرش قرار بگیرید. اگر او بدون هیچ دلیل خاصی عصبانی می شود تنها به شوخی به او بگویید “وقتی عصبانی می شوی خنده دارتر به نظر می رسی.” حتی وقتی سعی می کند چیزی را پرتاب کرده و یا رفتاری دیوانه وار انجام دهد، گوشی خود را برداشته و با خنده به او بگویید “از تو فیلم می گیرم و در اینترنت با نام بداخلاق ترین دختر دنیا پخش می کنم.” نکته جالب توجه این است که شما با خندیدن در برابر رفتار جدی او، عصبانیتش را از بین خواهید برد و می توانید با تعامل دوباره به عشق برسید.

۶. طوری رفتار نکنید انگار چندشتان می‌شود.

 به او نشان دهید که چرخه عادت‌ماهیانه او حال شما را بد نمی‌کند (حتی اگر واقعاً حس خوبی نسبت به آن ندارید). اگر سعی می‌کند درمورد آن با شما صحبت کند، صورتتان را برایش کج نکنید و نگویید برو با یکی از دوست‌های دخترت درمورد آن حرف بزن. این باعث می‌شود تصور کند هیچ اهمیتی برایتان ندارد. یک قسمت دیگر این مرحله این است که کارهایش را انجام دهید. وسایلی که لازم درد را برایش تهیه کنید، برایش شکلات یا مجله موردعلاقه‌اش را بخرید. این باعث می‌شود احساس کند واقعاً برایتان مهم است.

بگذارید خودش باشد تا بتواند به شما عشق بورزد.

اکثریت زنان طبیعتی کاملا زنانه دارند و احساسی و هیجانی بودن از خصوصیات بارز آنهاست. آنها بدین شکل مردها را می آزمایند تا ببینند آنها واقعا چه قدر مردانه رفتار می کنند. اگر او نمایشی از عصبانیت به راه اندازد و شما در نمایش او گرفتار شوید، ممکن است رفتاری بسیار بد از خود بروز دهد. اگر نتوانید خود را کنترل کنید او از شما فاصله می گیرد. ممکن است دیگر تمایلی به داشتن رابطه جنسی با شما نداشته باشد زیرا معتقد است شما رفتاری مردانه از خود بروز نداده اید و او نمی خواهد با یک زن رابطه جنسی برقرار کند. در نتیجه او شروع به بی احترامی نسبت به شما می کند. جذابیت جنسی تان برایش کمرنگ می شود و به مرور زمان علاقه و صمیمیتش به شما کمتر و کمتر خواهد شد.

این اصلی ترین دلیلی است که به شما توصیه می شود باید هنگام عصبانیت زنان در دوران قاعدگی خود را کنترل نمایید. حتی وقتی احساس می کنید او رفتاری عقلانی ندارد بهتر است به سادگی راهی برای آرامش خود و او پیدا کنید. قبول کنید که او یک زن است و شما مرد هستید. او را همانطور که هست دوست داشته باشید. زمانی که او کنترل احساسات خود را از دست می دهد هم دوستش داشته باشید تا رابطه تان عمری طولانی پیدا کند. اگرچه یک زن در دوران قاعدگی تغییرات هورمونی را تجربه می کند اما باور کنید اگر او رابطه خوبی با همسرش داشته باشد بیش از حد عصبانی و بد اخلاق نخواهد شد.

چیزی وجود ندارد که نتوانید آن را حل کنید.

فکر نکنید اگر مشکل عمیقی در رابطه تان دارید حتما آن رابطه به شکست منتهی می شود. نگران نباشید شما می توانید هر چیزی را تعمیر کنید. او ممکن است در دوران قاعدگی خود چیزی را به روی شما بیاورد و حرفی بزند که تا قبل از آن هیچگاه در موردش اعتراض نکرده بود. شما به جای ناراحتی بهتر است به این مسئله به عنوان یک فرصت نگاه کنید زیرا شاید او همیشه به آن اندازه رک نباشد. شما می توانید آن مشکل را ریشه یابی کرده و در صدد رفع آن برآیید. بدین ترتیب دفعه بعد که او مجددا دوران قاعدگی خود را سپری می کند خواهید دید که به اندازه قبل بد خلق و عصبی نیست.

شاید او باز هم پریشان و تحریک پذیر باشد اما دیگر زیادی تندروی نمی کند و بیش از حد اشک نمی ریزد. دفعه بعد او ممکن است تنها کمی غمگین شود و یا مانند یک دوست با شما درددل کند.

وقتی همسر شما در دوران قاعدگی اش عصبی می شود سعی کنید قوی باشید و مانند او رفتار نکنید.

هنگامی که شما احساسات خود (به عنوان مثال، آرام بودن، مثبت بودن، اعتماد به نفس، آرامش، احترام نسبت به او و خودتان) را در کنترل دارید، در واقع مردانگی تان را به او نشان می دهید در عین حال که به او اجازه می دهید در مقایسه با شما کاملا احساس زن بودن داشته باشد. حقیقت این است که همسر شما همیشه زندگی شما را متفاوت خواهد کرد بنابراین انرژی خود را صرف محکوم کردن او نکنید تا فکر، احساس و رفتار او را شبیه به خودتان کنید. اگر این کار را بکنید او احساسات زنانه خود را از دست می دهد. بدین ترتیب رابطه تان شبیه به یک دوستی ساده شده و جذابیت جنسی تان برایش ناچیز می شود.

بنابراین دفعه بعد که همسرتان را در دوران قاعدگی اش مشاهده کردید بهتر است به سادگی به او نشان دهید که دوستش دارید. به عنوان مثال جهت تسکین دردش یک کیسه آب گرم برایش مهیا کنید و یا ماساژش دهید. فراموش نکنید که برای از بین بردن جدیت موضوع، همواره سعی کنید او را بخندانید و شوخی کنید. این کار می تواند معجزه کند و او را به این باور برساند که بیش از هر وقتی دوستش دارید.

رفتار غلط مردها در چنین موقعیتی، درست شبیه انفجار انبار باروت است؛ تا جایی که بعضی روان‌شناسان عقیده دارند ناآگاهی و رفتار غلط شوهر، هنگامی که همسرش دوره نشانگان پیش از قاعدگی را می‌گذراند، می‌تواند به طلاق و جدایی منجر شود! بیشتر مردانی که با این پدیده آشنا هستند، می‌دانند که حمایت عاطفی آنها از همسرشان بسیاری از مشکلات را حل می‌کند. در واقع، آنها درک می‌کنند که این پدیده در کنترل هیچ‌کس نیست ولی گذراست و با اندکی کمک و همراهی هیچ اتفاق بدی نخواهد افتاد اما افرادی هم هستند که به دلیل ناآگاهی از ماهیت نشانگان پیش از قاعدگی در تله این نشانگان می‌افتند.

عذرخواهی: این، مهم‌ترین توصیه است. باید قبول کنید که در این مواقع همیشه مقصر ماجرا شما هستید؛ حتی وقتی کاملا مطمئنید حق با شماست، باز هم باید عذرخواهی کنید. البته این عذرخواهی نباید با مسخره‌بازی و ریشخندزدن همراه باشد؛ چون در این صورت نتیجه معکوس می‌دهد. بهترین راه، این است که دست‌های خودتان را به نشانه تسلیم بالا ببرید و بلند بگویید: «عزیزم، حق با توست. من اشتباه کردم اما همیشه دوستت دارم.» بعد هم سعی کنید خیلی دور و بر او ظاهر نشوید تا کمی احساس آزادی کند. درواقع عذرخواهی شما مثل از کارانداختن ثانیه‌شمار یک بمب ساعتی است. مطمئن باشید با این کار، جلوی بسیاری از مشکلات دیگر را خواهید گرفت.

شیرینی و شکلات: شاید باور نکنید ولی شکلات در چنین اوضاعی حکم عصای موسی را دارد. البته هیچ شکلات یا شیرینی خاصی مدنظر نیست. از شکلات تلخ گرفته تا شکلات‌های میوه‌ای و شیری و … مهم این است که همسرتان کدام یک را بیشتر دوست دارد. حتی می‌توانید قبل از اینکه مشکلی پیش بیاید شکلات را بخرید و به عنوان یک نیروی کمکی همراه خودتان نگه دارید.

همدردی کنید، نه نصیحت: اصولا طبیعت مردها به شکلی است که دوست دارند هر چیزی را تعمیر کنند و به شکل اولیه برگردانند. اما هرگز از یاد نبرید که وقتی همسر شما دوره نشانگان پیش از قاعدگی را می‌گذراند، اصلا نباید به فکر رو‌به‌راه کردن اوضاع باشید. اگر همسرتان گفت بی‌حوصله است و از چیزی شکایت کرد، فقط بگویید: «عزیزم، درست می‌گویی. هر کاری که فکر می‌کنی درست است، بگو تا برایت انجام بدهم.» بحث را همین جا تمام کنید و کار اضافه‌تری انجام ندهید. بدترین اقدام در چنین موقعیتی این است که همان‌جا بایستید و شروع به گفتن نصیحت‌هایی بکنید که فکر می‌کنید اوضاع را بهتر می‌کنند. اگر چنین اشتباهی از شما سر زد، تقریبا مطمئن باشید که همه مشکلات‌های دنیا هم شما را از گرفتاری‌ای که درست کرده‌اید، نجات نخواهد داد!

مشکل را به طرف خودتان برگردانید: گاهی اوقات فقط گفتن جمله «دوستت دارم»، دردی را دوا نمی‌کند. شاید حتی طرف مقابل به شما بگوید: «خب، که چی؟» در چنین موقعیت‌هایی بهتر است جمله‌ای بگویید که احساس محبت همسرتان نسبت به شما برانگیخته شود. مثلا بگویید: «می‌دانی وقتی تو را اینقدر غمگین و بی‌حوصله می‌بینم، چه عذابی می‌کشم؟» همین جملات بسیار ساده می‌توانند بسیاری از مشکلات را حل کنند و زندگی شادتری برای شما بسازند.

تاریخ شروع علایم را به خاطر بسپارید:

بهتر است این تاریخ را در تقویمی یادداشت کنید تا بتوانید زمان شروع علایم ماه آینده را پیش‌بینی کنید. حتی اگر در اینترنت جست‌وجو کنید سایت‌هایی را پیدا می‌کنید که این کار را برای شما ساده‌تر می‌کنند. چنین سایت‌هایی پس از گرفتن اطلاعات کافی، در موعد مقرر ایمیلی برای یادآوری موضوع مورد نظر برای شما ارسال می‌کنند .

همراه همسرتان ورزش کنید: ورزش‌های هوازی سبکی مثل پیاده‌روی، اندورفین‌ها را در بدن آزاد می‌کنند. اندورفین ماده‌ای آرامش‌بخش است که باعث بهبود خلق می‌شود. مطمئن باشید اگر همسر شما جزو خانم‌هایی است که اکثر اوقات مضطرب است یا گاهی احساس افسردگی می‌کند، ورزش کردن همراه با شما یکی از بزرگ‌ترین کمک‌ها برای او خواهد بود.

غذای سالم، استراحت کافی: در دوره نشانگان پیش از قاعدگی بخشی از وظایف همسرتان را به عهده بگیرید تا او بتواند استراحت کافی داشته باشد. اگر اهل آشپزی در منزل هستید، در این دوره برای همسرتان غذاهایی کم‌نمک و حاوی پروتئین کم اما کربوهیدرات (قند) ‌زیاد آماده کنید. در این باره حتی تحقیقاتی علمی انجام شده که نشان داده چنین رژیم غذایی میزان ابتلا به افسردگی را پایین می‌آورد.

صبر، صبر و باز هم صبر: دوره نشانگان پیش از قاعدگی به‌طور معمول 6 روز طول می‌کشد. یعنی می‌توانید مطمئن باشید که همه این بداخلاقی‌ها، پرخاش‌ها و اشک‌ها در کمتر از یک هفته از بین می‌روند. در ضمن از یاد نبرید که درک شرایط روحی و جسمی همسر یکی از وظایف شماست. پس سعی کنید در این دوره کاملا صبور باشید و نشانگان پیش از قاعدگی را به‌عنوان موقعیتی خاص در زندگی بپذیرید.

نکات

– حتی اگر زنی در طول عادت‌ماهیانه خود هیچ علائمی نداشته باشد، باز هم کمک کردن و آرامش دادن به او فوق‌العاده است.

–  فقط با او حرف بزنید و از موضوعات بحث‌برانگیز خودداری کنید. صرفنظر از حسی که دارد، کمک کردن به او برایش لذت‌بخش است.

– باعث لبخند او شوید. یک جوک یا داستان خنده‌دار برایش تعریف کنید تا حالش بهتر شود.

– سعی نکنید در هر موقعیتی درمورد عادت‌ماهیانه او حرف بزنید. طبیعی رفتار کنید ولی طوری رفتار کنید که بداند هر وقت نیاز داشت پیشش هستید.

– گاهی‌اوقات بیرون رفتن برایش سخت می‌شود. ولی بد نیست رستورانی رزرو کنید و برای شام او را بیرون ببرید. این کار می‌تواند برایش لذت‌بخش بوده و فکرش را از موضوع پرت کند.

– کارهایی که دوست دارد را انجام دهید. اگر برای غذا خوردن بیرون می‌روید، اجازه دهید او رستوران را انتخاب کند یا اگر می‌خواهید به سینما بروید بگذارید او بگوید که دوست دارد چه فیلمی ببیند.

– فقط بغل کردن او و خواباندن او در آغوشتان به او احساس آرامش می‌دهد. مهربانی کردن با او باعث می‌شود حسی فوق‌العاده پیدا کند.

– اگر خواست درمورد آن با  شما حرف بزند، حرف‌های تند و تلخ به او نزنید.

– برای وان آب داغ را آماده کنید. این کار دل‌دردش را کمتر می‌کند.

– اگر مطمئن نیستید که پریود شده است یا نه، بهتر است از او نپرسید. مطمئن شوید که با شما راحت است و اگر بپرسید از دستتان ناراحت نمی‌شود.

هشدارها

– غیرمحترمانه به او نگویید که «خودت از پسش برمیای».

– یادتان باشد که او در این مواقع بسیار احساسی هستند به همین دلیل حرف‌هایش را به دل نگیرید. ولی باید بدانید که او در این زمان‌ها همه چیز را به دل می‌گیرد.

– یادتان باشد صبور باشید و درکش کنید. اگر کنترل اوضاع از دستتان خارج شد، یک نفس عمیق بکشید و از اتاق خارج شوید.

– پریود و علائم آن را به مسخره نگیرید و از آن جوک نسازید.

– اگر دختری در طول عادت‌ماهیانه‌اش غش کرد، خیلی مهم است که نترسید. درمورد آن تحقیق کنید، او را به پهلو بخوابانید تا بتواند نفس بکشد. یک بالش نرم زیر سرش بگذارید و اگر علامت دیگری (مثل خون یا مشکل تنفسی) مشاهده نکردید فقط منتظر بمانید تا دوباره به هوش آید. حتماً به او بگویید که چه اتفاقی افتاده است و همه چیز روبراه خواهد شد ممکن است بعد از به هوش آمدن استفراغ کند یا اینکه گریه کند، باید برای آن آماده باشید. اگر این اتفاق زیاد برای او افتاده باشد، درمورد آن به شما خواهد گفت و باید بدانید که در این مواقع چه باید بکنید.

بعضی خانم‌ها در طول عادت‌ماهیانه خود استفراغ یا غش می‌کنند. احساس سرگیجه در آنها متداول است ولی غش مسئله‌ای است که به ندرت اتفاق می‌افتد. اگر بالا آوردن او حالتان را بد می‌کند، حتماً از اتاق خارج شوید. ولی اگر در توانتان بود، دست همسرتان را بگیرید و موهایش را نوازش کنید تا بفهمد مراقبش هستید. کاری کنید که احساس خجالت نکند سرتان را برنگردانید چون این کارها حال او را بدتر خواهد کرد.

– اگر دوست دارد تنها باشد، تنهایش بگذارید. گاهی‌اوقات کاری برای درد او از دست شما برنمی‌آید و حضورتان ممکن است فقط حالش را بدتر کند. بعداً که دردش کمتر شد می‌توانید به او آرامش دهید. از او سوال کنید که ترجیح می‌دهد چطور رفتار کنید.

بازدید: 17

سبک یک زندگی

بعد از شروع زندگی بتدریج شناخت زن و شوهر از یکدیگر عمیق‌تر می‌شود و با توجه به اینکه شرایط محیطی و تربیتی متفاوتی داشته‌اند، طبیعتا ساختارهای متفاوت در خصوصیات اخلاقی، آداب، عادت‌ها و سبک زندگی خواهند داشت و لازم است که پس از آن با یک تعامل مثبت در زمینه حل تدریجی این اختلاف‌ها در طول زندگی به تفاهم برسند و زندگی مستقل خویش را متفاوت با آنچه در گذشته داشته‌اند، شکل دهند.

به زبان ساده‌تر قرار نیست زن و شوهرهای جوان، زندگی جدید را مطابق شیوه والدینشان و در زمان تجرد خودشان ادامه دهند و مانند والدین خود زندگی مشترکشان را بسازند بلکه زندگی مشترک آن‌ها، زندگی سومی است که مانند هیچ کدام از  زندگی قبلی نیست و حتی ممکن است در دنیا نمونه دیگری نداشته باشد چون تمام انسان‌ها با یکدیگر تفاوت دارند و هر خانواده جدیدی با دو رکن زن و شوهر شکل می‌گیرد و می‌تواند خانواده بی‌نظیری باشد.بنابراین لازم است هرکدام از زن و شوهر‌ها با شرایط همسرشان و توجه به خواسته‌های او مسیر زندگی را آغاز کنند و با درک نیازهای همسرشان تا حد معقول نسبت به آن‌ها تمکین داشته باشند و سعی کنند پاسخگوی نیازهای همسرشان باشند تا این عوامل باعث هماهنگی بیشتر آنان شود.

اگر همسر شما در خانواده اي مردسالار بزرگ شده و شما در خانواده اي منطق سالار، بايد سعي کنيد ميانه اي بين اين دو الگو را پيشه کنيد. در واقع يکي از اولين قوانين زندگي مشترک، داشتن استقلال است؛ يعني وقتي دختر و پسري در جريان خواستگاري با شناخت نسبي يکديگر را انتخاب مي‌کنند به طور طبيعي بر اساس نقاط مشترکي که بينشان وجود دارد به هم علاقه‌مند مي‌شوند و تصميم مي‌گيرند زندگي مشترک را با يکديگر آغاز کنند. زندگي اي سواي زندگي خانوادگي که تا به حال داشته اند.

جدايي عاطفي از خانواده قبلي، البته نه به معناي غريبه شدن بلکه به معناي ايجاد يک هويت مستقل از والدين، برادر و خواهر. رابطه زناشويي خوب و محافظت از آن در مقابل مداخله‌گرهاي کاري و تعهدات خانوادگي با هم بودن بر اساس سهيم شدن در صميميت و فرديت به طور همزمان با حفظ مرزهاي بين فردي در جهت آزادي هم.پذيرش مشتاقانه نقش والدي و اجازه ورود فرزند به زندگي. مقابله با بحران‌هاي اجتناب ناپذير زندگي به کمک يکديگر.

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا برخی افراد همیشه شاد هستند؟ خوشبختی یک حس است که افراد شاد همواره آن را در لابه لای تفکرات خود پیدا می‌کنند. برای شادکامی و خوشبخت بودن نباید برنامه خاصی را پیاده کرد بلکه می‌بایست از یک سری برنامه‌های رفتاری و اخلاقی دوری جست. بسیاری از کارهایی که در طی روز انجام می‌دهیم، می‌تواند مانع فراغ خاطر و شادی ما باشند. با تغییراتی در رفتارهایمان می‌توانیم یک زندگی خوب شاد و آرام داشته باشیم به نحوی که به خوبی بتوان خوشبختی را حس کرد.

بازدید: 1

0 WooCommerce Floating Cart

No products in the cart.

X